Licensed to Royal Results - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 10/2/2016 01:31 PM
              Nevada Senior Games XXXVI - 9/30/2016 to 10/2/2016               
          Live Results at MeetResults.net click on Extra Mile Timing           
                        UNLV - Myron Partridge Stadium                         
                                    Results                                    
 
W50 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1   110 Baker, Julie       W53                           8.11  -4.0  3 
  2   130 Brock, Rosemary    W53                           9.51  -4.0  3 
 
W55 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   104 Amarasekara, Veron W55                           8.25  -4.0  3 
  2   300 Slaughter, Jacklyn W55                           8.50  -4.0  3 
  3   208 Jones, Jennifer    W56                           8.76  -4.0  3 
  4   330 Wilson, Carmen     W55                           9.00  -4.0  3 
  5   207 Jones, Colleen     W58                          10.69  -4.0  3 
 
W60 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   334 woodward, loretta  W62                           8.66  -4.3  2 
  2   265 Obrien, Sandra     W63                          13.24  -4.3  2 
 
W75 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   123 Bortignon, Christa W79                           9.65  -3.8 
 
W90 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   320 Valien, Johnnye    W91                          18.90  -3.8 
 
M50 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   177 Gibbon, David      M51                           6.86  -3.6  9 
  2   230 Litonjua, Enrico   M50                           7.34  -3.6  9 
  3   221 Kuykendall, Lance  M50                           7.63  -3.6  9 
  4   217 Koga, Kevin        M54                           7.77  -3.6  9 
  5   193 Hilliard, Hiram    M51                           7.93  -3.6  9 
 
M55 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   331 Wilson, Michael    M56                           6.92  -3.4  8  6.915
  1   283 sabree, paul       M57                           6.92  -3.4  8  6.913
  3   116 Bayley, Christophe M55                           7.07  -4.9  7 
  4   140 carter, horace     M59                           7.53  -3.4  8 
  5   102 Allaire, John      M57                           7.61  -4.9  7 
  6   118 Benjamin, Edward   M56                           7.62  -4.9  7 
  7   183 Griffiths, Bob     M58                           7.87  -4.9  7 
  8   275 Reed, Darrell      M59                           7.96  -3.4  8 
  9   103 Allison, Tom       M57                           8.26  -4.9  7 
 10   181 Grasty, Wm. Derek  M56                           8.54  -3.4  8 
 11   322 Vargas, Hermes     M57                           9.33  -3.4  8 
 
M60 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   139 Caperton, Marvin   M62                           7.30  -2.8  5 
  2   297 Simek, Thomas      M64                           7.32  -2.8  5 
  3   242 McLawhorn, David   M62                           7.61  -2.8  5 
  4   308 Suates, Alonzo     M63                           7.62  -2.8  5 
  5   231 Liu, Edwin         M60                           7.66  -2.8  5 
  6   298 Simmons, Michael   M61                           8.22  -2.8  5 
  7   108 Astor, Rick        M61                           8.34  -2.8  5 
  8   114 Bauer, Allen       M61                           9.35  -2.8  5 
 
M65 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   184 guillory, paul     M66                           7.90  -4.8  4 
  2   220 Krause, Frederick  M67                           7.94  -4.8  4 
  3   143 Christensen, Kevin M65                           8.04  -4.8  4 
  4   312 Taste Jr, Lee      M68                           8.16  -4.8  4 
  5   228 Liotta, Vince      M68                           8.21  -4.8  4 
  6   290 Schuster, Neal     M68                           9.46  -4.8  4 
  7   329 willis, bobby      M68                           9.73  -4.8  4 
 --   233 Loughridge, Edd    M65                            DNF  -4.8  4 
 
M70 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   302 Squires, Jack      M72                           8.37  -3.7  3 
  2   176 Ghent, Dave        M73                           8.40  -3.7  3 
  3   309 svoboda, fred      M72                           8.66  -3.8  2 
  4   239 Martin, Louis Jean M73                           9.05  -3.8  2 
  5   157 Dixon, Harold      M70                           9.19  -3.8  2 
  6   326 Whetstine, Douglas M70                           9.45  -3.8  2  9.445
  6   180 Gortat, Sheldon    M72                           9.45  -3.7  3  9.450
  8   314 Terry, Maurice     M72                           9.49  -3.7  3 
  9   132 Brown, Lawrence    M70                           9.81  -3.7  3 
 10   105 andreasen, michael M72                          13.09  -3.7  3 
 
M75 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   141 Champion, Marvin   M78                           8.18  -4.5 
  2   124 bowles, steven     M77                           8.43  -4.5 
  3   280 Rowan, Terry       M76                           8.89  -4.5 
  4   128 Bremer, Charles    M75                          12.58  -4.5 
 
M80 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   306 Stoterau, Jack     M80                          10.59  -4.5 
 
M85 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   315 Thompson, Robert   M87                          13.16  -4.5 
 
W50 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   110 Baker, Julie       W53                          15.25  -2.1  3 
  2   260 Neville, Deborah   W53                          16.80  -2.1  3 
  3   106 Arambula, Dinorah  W54                          18.05  -2.1  3 
  4   130 Brock, Rosemary    W53                          18.43  -2.1  3 
 
W55 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   300 Slaughter, Jacklyn W55                          16.03  -2.1  3 
  2   208 Jones, Jennifer    W56                          17.04  -2.1  3 
  3   330 Wilson, Carmen     W55                          17.38  -2.1  3 
  4   207 Jones, Colleen     W58                          21.27  -2.1  3 
 
W60 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   146 Cohn, Linda        W64                          17.27  -3.7  2 
  2   333 Woepse, Sandi      W61                          18.08  -3.7  2 
 
W75 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   123 Bortignon, Christa W79                          18.66  -3.9 
 
W90 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   320 Valien, Johnnye    W91                          38.42  -3.9 
 
M50 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   177 Gibbon, David      M51                          12.27  -3.0  8 
  2   230 Litonjua, Enrico   M50                          13.85  -3.0  8 
  3   221 Kuykendall, Lance  M50                          13.88  -3.0  8 
  4   279 Rossman, Rodger    M54                          14.12  -3.0  8 
  5   193 Hilliard, Hiram    M51                          15.23  -3.0  8 
  6   112 Banfer, Paul       M53                          16.25  -3.0  8 
 
M55 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   116 Bayley, Christophe M55                          12.91  -2.9  6 
  2   283 sabree, paul       M57                          13.10  -5.5  7 
  3   331 Wilson, Michael    M56                          13.24  -5.5  7 
  4   118 Benjamin, Edward   M56                          14.26  -2.9  6 
  5   140 carter, horace     M59                          14.32  -5.5  7 
  6   183 Griffiths, Bob     M58                          14.47  -2.9  6 
  7   275 Reed, Darrell      M59                          15.13  -2.9  6 
  8   181 Grasty, Wm. Derek  M56                          22.11  -5.5  7 
 
M60 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   139 Caperton, Marvin   M62                          13.80  -3.0  5 
  1   297 Simek, Thomas      M64                          13.81  -3.0  5 
  3   242 McLawhorn, David   M62                          14.18  -3.0  5 
  4   231 Liu, Edwin         M60                          14.36  -3.0  5 
  5   298 Simmons, Michael   M61                          15.06  -3.0  5 
  6   192 Hershberger, Jim   M60                          15.08  -3.0  5 
  7   114 Bauer, Allen       M61                          18.63  -3.0  5 
 
M65 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   220 Krause, Frederick  M67                          15.23  -4.7  3 
 --   184 guillory, paul     M66                            DNF  -4.7  3 
 
M70 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   328 Whitley, Stan      M71                          14.00  -3.7  2 
  2   176 Ghent, Dave        M73                          15.78  -3.7  2 
  3   309 svoboda, fred      M72                          16.15  -3.7  2 
  4   239 Martin, Louis Jean M73                          17.44  -3.7  2 
  5   157 Dixon, Harold      M70                          17.46  -3.7  2 
  6   180 Gortat, Sheldon    M72                          17.80  -3.7  2 
  7   326 Whetstine, Douglas M70                          18.40  -3.7  2 
  8   314 Terry, Maurice     M72                          18.45  -3.7  2 
 
M75 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   124 bowles, steven     M77                          15.31  -1.8 
  2   141 Champion, Marvin   M78                          15.60  -1.8 
  3   280 Rowan, Terry       M76                          16.79  -1.8 
  4   128 Bremer, Charles    M75                          18.49  -1.8 
  5   206 Johnson, Tom       M75                          20.74  -1.8 
 
M80 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   306 Stoterau, Jack     M80                          19.30  -1.8 
 
M85 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   315 Thompson, Robert   M87                          25.25  -1.8 
 
W50 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   260 Neville, Deborah   W53                          36.89  -0.3  2 
  2   106 Arambula, Dinorah  W54                          49.35  -0.3  2 
 
W55 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   300 Slaughter, Jacklyn W55                          36.04  -0.3  2 
 
W60 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   310 Sweat, Ann         W60                          57.11  -0.3  2 
 
W65 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   316 Tiernan, Carolyn   W65                          37.15  -3.6 
  2   214 King, Nancy        W69                          37.98  -3.6 
 
W75 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   287 Sayre, Bonnie      W75                          75.30  -3.6 
 
M50 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   177 Gibbon, David      M51                          25.59  -1.7  7 
  2   221 Kuykendall, Lance  M50                          28.75  -1.7  7 
  3   193 Hilliard, Hiram    M51                          37.71  -1.7  7 
 
M55 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   283 sabree, paul       M57                          26.23  -2.9  6 
  2   116 Bayley, Christophe M55                          27.71  -2.9  6 
  3   183 Griffiths, Bob     M58                          30.20  -2.9  6 
  4   275 Reed, Darrell      M59                          33.02  -2.9  6 
 
M60 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   301 Southwick, Edward  M61                          28.83  -0.2  4 
  2   139 Caperton, Marvin   M62                          29.65  -0.2  4 
  3   242 McLawhorn, David   M62                          29.67  -0.2  4 
  4   192 Hershberger, Jim   M60                          30.95  -0.2  4 
  5   298 Simmons, Michael   M61                          33.67  -0.2  4 
  6   114 Bauer, Allen       M61                          40.78  -0.2  4 
 
M65 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   200 Isler, Larry       M65                          29.37  -0.2  4 
  2   143 Christensen, Kevin M65                          34.06  -0.2  4 
 
M70 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   328 Whitley, Stan      M71                          29.03  -2.3  2 
  2   255 Murray, Marvin     M71                          30.87  -2.3  2 
  3   176 Ghent, Dave        M73                          33.83  -2.3  2 
  4   309 svoboda, fred      M72                          34.34  -2.3  2 
  5   180 Gortat, Sheldon    M72                          37.62  -2.3  2 
  6   245 miller, ben        M74                          38.94  -2.3  2 
  7   314 Terry, Maurice     M72                          40.65  -2.3  2 
 
M75 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   141 Champion, Marvin   M78                          35.01  -1.8 
  2   244 Meyer, Alex        M75                          43.05  -1.8 
  3   276 Reiche, Ralph      M79                          46.92  -1.8 
 
M80 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   306 Stoterau, Jack     M80                          41.81  -1.8 
 
W50 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   106 Arambula, Dinorah  W54                        1:42.11   2 
 
W60 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   310 Sweat, Ann         W60                        2:15.98   2 
  2   265 Obrien, Sandra     W63                        2:28.09   2 
 
W65 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   316 Tiernan, Carolyn   W65                        1:23.03   2 
  2   214 King, Nancy        W69                        1:29.17   2 
 
W70 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   101 Ackerman, Lola     W72                        1:39.82  
  2   167 Frable, Kathleen   W71                        1:58.99  
 
W75 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   291 Shanta, Janet      W75                        2:34.49  
  2   287 Sayre, Bonnie      W75                        2:49.31  
 
M50 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   223 Larson, Richard    M54                          64.02   2 
 
M60 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   301 Southwick, Edward  M61                          62.71   2 
  2   114 Bauer, Allen       M61                        1:29.85   2 
 
M65 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   200 Isler, Larry       M65                          70.61   2 
 
M70 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   309 svoboda, fred      M72                        1:24.14  
  2   245 miller, ben        M74                        1:39.06  
 
M75 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   206 Johnson, Tom       M75                        1:22.92  
  2   244 Meyer, Alex        M75                        1:41.66  
 
W50 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   318 Travella, Kim      W52                        4:02.39  
  2   106 Arambula, Dinorah  W54                        4:23.97  
 
W55 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   210 Jones, Tauni       W55                        3:19.59  
 
W65 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   316 Tiernan, Carolyn   W65                        3:15.48  
 
W70 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   101 Ackerman, Lola     W72                        3:43.42  
  2   167 Frable, Kathleen   W71                        4:32.72  
 
W75 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   291 Shanta, Janet      W75                        5:42.76  
 
M50 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   223 Larson, Richard    M54                        2:24.30  
  2   240 Mayberry, Bryan    M52                        2:25.36  
  3   224 Lawson, Henry      M53                        3:45.65  
 
M60 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   114 Bauer, Allen       M61                        3:54.03  
 
M70 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   267 O'Neil, Peter      M70                        3:43.58  
 
W50 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   318 Travella, Kim      W52                        8:04.25  
 
W55 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   324 Weiss, Carolyn     W58                        6:03.74  
 
W60 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   241 McCluckie, Marcia  W60                        6:32.86  
  2   310 Sweat, Ann         W60                       10:16.10  
 
W65 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   316 Tiernan, Carolyn   W65                        6:29.91  
 
W70 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   167 Frable, Kathleen   W71                        8:33.36  
 
W75 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   291 Shanta, Janet      W75                       10:47.46  
  2   287 Sayre, Bonnie      W75                       12:32.04  
 
M50 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   223 Larson, Richard    M54                        4:59.61  
  2   240 Mayberry, Bryan    M52                        5:15.40  
  3   224 Lawson, Henry      M53                        7:02.80  
 
M55 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   325 Weiss, John        M55                        5:32.45  
 
M60 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   273 Qualls, Robert     M64                        5:53.30  
  2   321 Van Campen, David  M64                        7:38.93  
  3   114 Bauer, Allen       M61                        7:49.14  
 
M70 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   267 O'Neil, Peter      M70                        7:23.50  
  2   215 Kirkby, Bob        M71                        7:33.99  
  3   180 Gortat, Sheldon    M72                        7:47.64  
 
M54&U 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   224 Lawson, Henry      M53                       26:51.81  
 
W54&U 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   318 Travella, Kim      W52                       31:08.78  
  2   148 Conlon, Julie      W54                       36:24.05  
 
M55 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   133 Brumwell, Steve    M58                       21:18.18  
  2   284 salach, jeff       M55                       26:30.29  
 
M60 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   273 Qualls, Robert     M64                       23:02.33  
  2   321 Van Campen, David  M64                       29:32.38  
  3   114 Bauer, Allen       M61                       31:45.25  
 
W60 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   122 Bodda, Annie       W60                       28:05.21  
 
M65 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   237 manfra, doug       M66                       37:30.77  
 
W65 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   174 George, Ileana     W65                       52:28.77  
 
M70 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   215 Kirkby, Bob        M71                       26:58.70  
  2   175 George, Lance      M71                       43:05.92  
 
M75 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   165 fisk, don          M78                       37:25.94  
 
W75 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   291 Shanta, Janet      W75                       40:09.37  
  2   287 Sayre, Bonnie      W75                       45:28.35  
 
W65 80 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   234 Lowery, Linda      W65                          22.45  -3.5 
 
W80 80 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   264 Obera, Irene R     W83                          20.94  -3.5 
 
M70 80 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   336 Wuest, Gary        M70                          17.98  -2.9 
 
M75 80 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   244 Meyer, Alex        M75                          24.32  -2.9 
  2   276 Reiche, Ralph      M79                          27.53  -2.9 
 
M80 80 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   120 Bergfeldt, Bob     M80                          19.09  -2.9 
 
M55 100 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   225 Lecak, Joseph      M59                          27.47  -3.5 
 
M60 100 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   242 McLawhorn, David   M62                          21.28  -3.5 
 
M75 300 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   280 Rowan, Terry       M76                          67.85  
  2   244 Meyer, Alex        M75                          76.29  
 
W60 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   333 Woepse, Sandi      W61                          1.22m    4-00.00 
     0.87 0.91 0.94 0.97 1.01 1.07 1.10 1.19 1.22 1.25 
       XO    P    O    P    O    P    O  XXO  XXO  XXP 
 
W65 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   179 Glass, LaTanya     W69                          1.07m    3-06.00 
     0.87 0.91 0.94 0.97 1.01 1.04 1.07 1.10 
        O    O    O    O  XXO   XO   XO  PPP 
  2   259 Nesterenko, Louise W66                          1.01m    3-03.75 
     0.84 0.87 0.91 0.94 0.97 1.01 1.04 
        O    O    O    O   XO    O  XXX 
 
W80 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   264 Obera, Irene R     W83                          1.01m    3-03.75 
     0.72 0.84 0.87 0.91 0.94 0.97 1.01 1.04 
        O    P    P    O    P    P    O  XXX 
 
M55 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   171 garza, robert      M56                          1.36m    4-05.50 
     1.36 1.39 
        O  XXX 
  2   102 Allaire, John      M57                          1.33m    4-04.25 
     1.16 1.17 1.18 1.21 1.24 1.27 1.30 1.33 
        O   XO    O    O    O    O    O    O 
 --   238 Marchand, Edouard  M57                             NH            
     1.36 
      XXX 
 
M60 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   289 Schenk, Robert     M62                          1.48m    4-10.25 
     1.18 1.21 1.24 1.27 1.30 1.33 1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 
        O    O    O    O    P    O    O    O   XO  XXO   XO  XXX 
  2   242 McLawhorn, David   M62                          1.24m    4-00.75 
     1.17 1.18 1.21 1.24 1.27 1.30 1.33 
       PO    O    O    O   PP  PPP    P 
  3   232 Lloyd, Daniel      M63                          1.17m    3-10.00 
     0.62 0.72 0.84 0.93 0.96 0.99 1.02 1.13 1.16 1.17 1.18 
        O    O    O    O    O    O    O    O    O    O  XXX 
 
M65 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   286 Sauers, James      M68                          1.57m    5-01.75 
     1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 
        O   XO    O   XO   XO  XXO  XXX 
  2   143 Christensen, Kevin M65                          1.36m    4-05.50 
     1.02 1.13 1.16 1.17 1.18 1.21 1.24 1.33 1.36 1.39 
        O    O    O    O    O    O    O   PO  XXO  XXX 
  3   290 Schuster, Neal     M68                          0.99m    3-03.00 
     0.84 0.99 
        O    O 
 
M70 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   168 Frable, Norman     M71                          1.36m    4-05.50 
     0.99 1.02 1.13 1.16 1.17 1.18 1.21 1.24 1.27 1.30 1.33 1.36 1.39 
        O    P    P    O    O    O    O    O    O    O  XXO  XXO  XXX 
  1   317 Tilton, Frank      M70                          1.36m    4-05.50 
     1.17 1.18 1.21 1.24 1.27 1.30 1.33 1.36 1.39 
       OP    P    P    P   XO    O   XO   XO  XXX 
  3   135 Burrell, Otis      M72                          1.33m    4-04.25 
     0.78 0.81 0.99 1.13 1.16 1.18 1.21 1.24 1.27 1.30 1.33 1.36 
        O    O    O    O    O    O    O    O   XO   XO   XO  XXX 
  3   302 Squires, Jack      M72                          1.33m    4-04.25 
     1.17 1.18 1.21 1.24 1.27 1.30 1.33 1.36 
        O    O   XO   XO   XO  XXO  XXO  XXX 
  5   336 Wuest, Gary        M70                          1.21m    3-11.50 
     0.78 0.81 0.84 0.87 0.93 0.96 0.99 1.02 1.13 1.16 1.17 1.18 1.21 1.24 
        O    P    P    P    P    P    P    P    O    P   XO   XO  XXO  XXX 
  6   180 Gortat, Sheldon    M72                          1.02m    3-04.00 
     0.62 0.78 0.81 0.84 0.87 0.93 0.96 0.99 1.02 1.13 1.16 1.17 
        O    O    O    O    P    O    O    O    O    P   PP  XXX 
  7   117 Beard, Joe         M72                          0.99m    3-03.00 
     0.62 0.69 0.72 0.75 0.78 0.81 0.84 0.87 0.93 0.96 0.99 
        O    P    P    P    O    O   XO    O    P    O    O 
 
M75 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   276 Reiche, Ralph      M79                          1.17m    3-10.00 
     0.72 0.84 1.02 1.13 1.16 1.17 1.18 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
  1   280 Rowan, Terry       M76                          1.17m    3-10.00 
     0.84 0.87 0.93 0.96 0.99 1.02 1.13 1.16 1.17 
        O    P    P    P    P    P    P  XXO   XO 
  3   244 Meyer, Alex        M75                          1.16m    3-09.50 
     0.81 1.02 1.13 1.16 1.17 
        O    O    O    O  XXX 
  4   292 Shanta, Tim        M77                          0.84m    2-09.00 
     0.62 0.75 0.81 0.84 0.87 
        O    O   XO   XO  XXX 
 
M80 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   120 Bergfeldt, Bob     M80                          1.18m    3-10.50 
     1.17 1.18 
        O    O 
 
M85 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   315 Thompson, Robert   M87                          0.84m    2-09.00 
     0.62 0.69 0.72 0.75 0.78 0.81 0.84 0.87 
        O    O    O    O    O    O    O   XP 
 
W50 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   115 Bauer, Annette     W52                        6-00.00      1.82m 
     6-00 6-06 
        O  XXX 
 
M55 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   103 Allison, Tom       M57                        8-00.00      2.43m 
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 
        O    P  XXO    P  XXX 
 
M60 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   323 Watson, Richard    M64                        6-00.00      1.82m 
     4-00 4-06 5-00 5-06 6-00 6-06 
        O    O    O    O    O  XXX 
 
M65 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   251 Morris, Steve      M67                        8-06.00      2.59m 
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 
        O  XXO    O    O  XPX 
  2   172 Gast, Monte        M69                        6-00.00      1.82m 
     6-00 6-06 
        O  XXX 
 
M70 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   336 Wuest, Gary        M70                        7-00.00      2.13m 
     7-00 7-06 
        O  XXX 
  2   105 andreasen, michael M72                        6-00.00      1.82m 
     6-00 6-06 7-00 
        O    P  XXX 
  3   180 Gortat, Sheldon    M72                        5-06.00      1.67m 
     4-06 5-00 5-06 6-00 
        O    O    O  XXX 
 
M75 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   149 connelly, mardon   M75                        8-00.00      2.43m 
     7-00 7-06 8-00 8-06 
        O    P    O  XPP 
  2   244 Meyer, Alex        M75                        4-00.00      1.21m 
     4-00 5-00 
        O  XXX 
 
M80 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   120 Bergfeldt, Bob     M80                        7-00.00      2.13m 
     6-06 7-00 
       XO    O 
  2   303 Steinman, John     M80                        6-00.00      1.82m 
     5-06 6-00 
        O   XO 
 
W50 Long Jump Standing
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   110 Baker, Julie       W53                          2.10m   NWI   6-10.75 
     2.08m(NWI) FOUL      2.10m(NWI) 1.93m(NWI)      
 
W50 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   110 Baker, Julie       W53                          4.23m   NWI  13-10.50 
     4.19m(NWI) 4.23m(NWI) PASS      PASS           
 
W55 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   104 Amarasekara, Veron W55                          4.08m   NWI  13-04.75 
     3.98m(NWI) 4.08m(NWI) PASS      PASS            
  2   113 Barrow-Smith, Wend W57                          3.20m   NWI  10-06.00 
     2.66m(NWI) 3.20m(NWI) 2.91m(NWI) PASS           
  3   208 Jones, Jennifer    W56                          3.07m   NWI  10-01.00 
     3.07m(NWI) 2.53m(NWI) 2.81m(NWI) 2.89m(NWI)      
 
W55 Long Jump Standing
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   330 Wilson, Carmen     W55                          1.66m   NWI   5-05.50 
     FOUL      1.66m(NWI) 1.66m(NWI) 1.62m(NWI)      
 
W60 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   146 Cohn, Linda        W64                          3.56m   NWI  11-08.25 
     3.56m(NWI) 3.41m(NWI) FOUL      PASS            
 
W60 Long Jump Standing
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   146 Cohn, Linda        W64                          2.00m   NWI   6-06.75 
     1.97m(NWI) 2.00m(NWI) 1.96m(NWI) 1.96m(NWI)      
 
W65 Long Jump Standing
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   259 Nesterenko, Louise W66                          1.42m   NWI   4-08.00 
     1.35m(NWI) 1.42m(NWI) 1.37m(NWI) 1.31m(NWI)       
 
W65 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   234 Lowery, Linda      W65                          3.31m   NWI  10-10.50 
     3.07m(NWI) 3.31m(NWI) 3.22m(NWI) PASS           
  2   259 Nesterenko, Louise W66                          2.40m   NWI   7-10.50 
     2.35m(NWI) 2.30m(NWI) 2.38m(NWI) 2.40m(NWI)      
 
W75 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   123 Bortignon, Christa W79                          2.81m   NWI   9-02.75 
     FOUL      2.81m(NWI) 2.81m(NWI) PASS           
 
W75 Long Jump Standing
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   123 Bortignon, Christa W79                          1.56m   NWI   5-01.50 
     1.54m(NWI) 1.56m(NWI) PASS      PASS           
 
W80 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   264 Obera, Irene R     W83                          2.86m   NWI   9-04.75 
     2.86m(NWI) FOUL      2.41m(NWI) 2.67m(NWI)       
 
W90 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   320 Valien, Johnnye    W91                          1.30m  +0.0   4-03.25 
     1.11m(2.3) 1.12m(1.0) 1.20m(3.2) 1.30m(+0.0)       
 
M50 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   221 Kuykendall, Lance  M50                          5.08m   NWI  16-08.00 
     4.59m(NWI) 4.60m(NWI) 5.08m(NWI) PASS            
  2   293 Shell, Bradley     M52                          4.81m   NWI  15-09.50 
     4.41m(NWI) 4.56m(NWI) 4.81m(NWI) PASS            
  3   253 Murai, John        M52                          4.06m   NWI  13-04.00 
     4.06m(NWI) 3.72m(NWI) 3.65m(NWI) 3.80m(NWI)       
  4   112 Banfer, Paul       M53                          2.95m   NWI   9-08.25 
     2.37m(NWI) 2.95m(NWI) 1.86m(NWI) 2.88m(NWI)       
 
M50 Long Jump Standing
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   236 MacDonald, Darin   M51                          2.67m   NWI   8-09.25 
     2.61m(NWI) 2.56m(NWI) 2.67m(NWI) 2.56m(NWI)       
  2   209 Jones, Mark        M54                          2.47m   NWI   8-01.25 
     2.41m(NWI) 2.47m(NWI) 2.43m(NWI) 2.45m(NWI)       
  3   221 Kuykendall, Lance  M50                          2.33m   NWI   7-07.75 
     2.28m(NWI) 2.33m(NWI) 2.31m(NWI) FOUL            
  4   253 Murai, John        M52                          2.05m   NWI   6-08.75 
     FOUL      2.05m(NWI) 1.93m(NWI) FOUL            
 
M55 Long Jump Standing
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   331 Wilson, Michael    M56                          2.60m   NWI   8-06.50 
     2.39m(NWI) 2.53m(NWI) 2.58m(NWI) 2.60m(NWI)      
  2   288 Schaeffer, Russell M56                          2.58m   NWI   8-05.75 
     FOUL      2.51m(NWI) 2.58m(NWI) 2.47m(NWI)       
  3   238 Marchand, Edouard  M57                          2.20m   NWI   7-02.75 
     FOUL      2.01m(NWI) 2.20m(NWI) 2.19m(NWI)       
  3   116 Bayley, Christophe M55                          2.20m   NWI   7-02.75 
     2.08m(NWI) 2.14m(NWI) 2.20m(NWI) PASS            
 
M55 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   134 Bunker, Donald     M56                          5.12m   NWI  16-09.75 
     4.87m(NWI) 5.12m(NWI) PASS      PASS            
  2   116 Bayley, Christophe M55                          4.73m   NWI  15-06.25 
     4.73m(NWI) 4.64m(NWI)               
  3   238 Marchand, Edouard  M57                          4.02m   NWI  13-02.25 
     3.95m(NWI) 3.76m(NWI) 3.91m(NWI) 4.02m(NWI)       
  4   118 Benjamin, Edward   M56                          3.39m   NWI  11-01.50 
     FOUL      3.34m(NWI) 3.16m(NWI) 3.39m(NWI)       
 
M60 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   242 McLawhorn, David   M62                          4.41m   NWI  14-05.75 
     4.02m(NWI) 4.34m(NWI) FOUL      4.41m(NWI)       
  2   231 Liu, Edwin         M60                          4.36m   NWI  14-03.75 
     4.36m(NWI) FOUL      3.96m(NWI) 3.89m(NWI)       
  3   205 jimenez, mike      M60                          3.62m   NWI  11-10.50 
     3.62m(NWI) 2.90m(NWI) 3.40m(NWI) FOUL            
  4   114 Bauer, Allen       M61                          2.53m   NWI   8-03.75 
     2.53m(NWI) PASS      PASS      PASS            
 
M60 Long Jump Standing
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   136 Burton, Ray        M61                          2.45m   NWI   8-00.50 
     2.41m(NWI) 2.45m(NWI) PASS      PASS            
  2   231 Liu, Edwin         M60                          2.29m   NWI   7-06.25 
     2.29m(NWI) 2.29m(NWI) 2.25m(NWI) 2.15m(NWI)       
  3   297 Simek, Thomas      M64                          2.22m   NWI   7-03.50 
     2.11m(NWI) FOUL      FOUL      2.22m(NWI)       
  4   242 McLawhorn, David   M62                          2.21m   NWI   7-03.00 
     FOUL      2.21m(NWI) 2.19m(NWI) PASS            
  5   289 Schenk, Robert     M62                          2.18m   NWI   7-02.00 
     2.10m(NWI) 2.09m(NWI) 2.18m(NWI) 2.14m(NWI)       
  6   277 Renner, Wayne      M64                          2.09m   NWI   6-10.25 
     2.01m(NWI) 2.09m(NWI) 1.97m(NWI) FOUL            
  7   232 Lloyd, Daniel      M63                          1.82m   NWI   5-11.75 
     1.80m(NWI) 1.82m(NWI) PASS      PASS            
  8   114 Bauer, Allen       M61                          1.79m   NWI   5-10.50 
     1.79m(NWI) PASS      PASS      PASS            
 
M65 Long Jump Standing
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   172 Gast, Monte        M69                          2.00m   NWI   6-06.75 
     2.00m(NWI) 1.97m(NWI) 1.89m(NWI) 1.98m(NWI)      
 
M65 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   290 Schuster, Neal     M68                          3.40m   NWI  11-02.00 
     2.98m(NWI) 3.20m(NWI) 3.40m(NWI) 3.12m(NWI)       
  2   329 willis, bobby      M68                          2.65m   NWI   8-08.50 
     2.36m(NWI) 2.06m(NWI) FOUL      2.65m(NWI)       
 
M70 Long Jump Standing
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   317 Tilton, Frank      M70                          1.99m   NWI   6-06.50 
     1.95m(NWI) 1.77m(NWI) 1.99m(NWI) 1.94m(NWI)       
  2   239 Martin, Louis Jean M73                          1.98m   NWI   6-06.00 
     1.76m(NWI) 1.98m(NWI) 1.90m(NWI) 1.82m(NWI)      
  3   117 Beard, Joe         M72                          1.93m   NWI   6-04.00 
     1.83m(NWI) 1.93m(NWI) PASS      PASS            
  4   131 Brown, James       M73                          1.82m   NWI   5-11.75 
     FOUL      FOUL      1.80m(NWI) 1.82m(NWI)      
  5   111 Baker, Kenneth     M73                          1.76m   NWI   5-09.25 
     1.76m(NWI) 1.74m(NWI) 1.73m(NWI) 1.75m(NWI)       
  6   180 Gortat, Sheldon    M72                          1.69m   NWI   5-06.50 
     1.68m(NWI) 1.54m(NWI) 1.63m(NWI) 1.69m(NWI)       
 
M70 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   317 Tilton, Frank      M70                          4.22m   NWI  13-10.25 
     4.22m(NWI) 4.22m(NWI) 4.03m(NWI) FOUL            
  2   180 Gortat, Sheldon    M72                          2.66m   NWI   8-08.75 
     2.66m(NWI)    x             
  3   111 Baker, Kenneth     M73                          2.64m   NWI   8-08.00 
     2.64m(NWI) 2.64m(NWI) 2.54m(NWI) 2.51m(NWI)       
  4   117 Beard, Joe         M72                          2.62m   NWI   8-07.25 
     2.58m(NWI) 2.62m(NWI) PASS      PASS           
  5   326 Whetstine, Douglas M70                          2.50m   NWI   8-02.50 
     2.50m(NWI) 2.47m(NWI)               
 
M75 Long Jump Standing
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   244 Meyer, Alex        M75                          1.92m   NWI   6-03.75 
     1.76m(NWI) 1.92m(NWI) 1.73m(NWI) PASS            
 
M75 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   185 gustafson, john    M77                          2.53m   NWI   8-03.75 
  2   276 Reiche, Ralph      M79                          2.51m   NWI   8-03.00 
     2.51m(NWI) 2.39m(NWI)               
 
M80 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   120 Bergfeldt, Bob     M80                          3.18m   NWI  10-05.25 
     2.69m(NWI) 3.18m(NWI) PASS      PASS            
 
M80 Long Jump Standing
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   120 Bergfeldt, Bob     M80                          2.11m   NWI   6-11.25 
     2.11m(NWI) PASS      PASS      PASS            
  2   204 Janne, Jack        M82                          1.40m   NWI   4-07.25 
     1.40m(NWI) 1.39m(NWI) PASS      PASS            
 
M85 Long Jump Standing
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   315 Thompson, Robert   M87                          1.24m   NWI   4-01.00 
     1.24m(NWI) PASS      PASS      PASS            
 
M85 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   315 Thompson, Robert   M87                          1.61m   NWI   5-03.50 
     1.61m(NWI) PASS      PASS      PASS            
 
W55 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   104 Amarasekara, Veron W55                          7.97m   NWI  26-01.75 
     7.97m(NWI) PASS      PASS      PASS           
 
W60 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   146 Cohn, Linda        W64                          8.19m   NWI  26-10.50 
     7.16m(NWI) 7.58m(NWI) 8.19m(NWI) PASS            
  2   333 Woepse, Sandi      W61                          6.29m   NWI  20-07.75 
     FOUL      FOUL      5.99m(NWI) 6.29m(NWI)      
  3   216 Kirkpatrick, Yvonn W62                          5.59m   NWI  18-04.25 
     FOUL      FOUL      4.66m(NWI) 5.59m(NWI)       
 
W65 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   259 Nesterenko, Louise W66                          5.01m   NWI  16-05.25 
     4.89m(NWI) 4.96m(NWI) 5.01m(NWI) 4.94m(NWI)       
 
W80 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   264 Obera, Irene R     W83                          5.04m   NWI  16-06.50 
     5.04m(NWI) FOUL      5.04m(NWI) PASS           
 
M50 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   221 Kuykendall, Lance  M50                          9.99m   NWI  32-09.50 
     FOUL      9.99m(NWI) 9.26m(NWI) PASS            
  2   209 Jones, Mark        M54                          9.87m   NWI  32-04.75 
     9.87m(NWI) 9.83m(NWI) PASS      PASS            
  3   253 Murai, John        M52                          7.31m   NWI  23-11.75 
     7.31m(NWI) 6.99m(NWI) 7.07m(NWI) PASS            
 
M55 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   134 Bunker, Donald     M56                         10.77m   NWI  35-04.00 
     FOUL      10.77m(NWI) PASS      PASS            
  2   238 Marchand, Edouard  M57                          9.06m   NWI  29-08.75 
     FOUL      FOUL      9.06m(NWI) PASS            
 
M60 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   222 Lariza, Mike       M60                         10.24m   NWI  33-07.25 
     10.24m(NWI) FOUL      PASS      PASS           
  2   231 Liu, Edwin         M60                          8.96m   NWI  29-04.75 
     8.86m(NWI) 8.96m(NWI) 8.55m(NWI) 8.85m(NWI)       
  3   242 McLawhorn, David   M62                          8.46m   NWI  27-09.25 
     8.39m(NWI) 8.29m(NWI) 8.46m(NWI) 8.12m(NWI)       
  4   205 jimenez, mike      M60                          7.44m   NWI  24-05.00 
     7.08m(NWI) 7.44m(NWI) 7.16m(NWI) PASS            
  5   289 Schenk, Robert     M62                          6.92m   NWI  22-08.50 
     6.92m(NWI) PASS      PASS      PASS            
 
M65 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   172 Gast, Monte        M69                          6.15m   NWI  20-02.25 
     6.15m(NWI) PASS      PASS      PASS            
 
M70 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   317 Tilton, Frank      M70                          8.85m   NWI  29-00.50 
     8.46m(NWI) 8.46m(NWI) 8.51m(NWI) 8.85m(NWI)       
  2   180 Gortat, Sheldon    M72                          6.83m   NWI  22-05.00 
     6.61m(NWI) 6.54m(NWI) 6.64m(NWI) 6.83m(NWI)      
  3   131 Brown, James       M73                          6.23m   NWI  20-05.25 
     6.22m(NWI) 6.09m(NWI) 6.17m(NWI) 6.23m(NWI)       
 
M75 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   244 Meyer, Alex        M75                          5.85m   NWI  19-02.50 
     5.80m(NWI) 5.71m(NWI) FOUL      5.85m(NWI)       
 
M80 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   246 Miller, Don        M80                          5.89m   NWI  19-04.00 
     5.89m(NWI) PASS      PASS      PASS            
 
W50 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   201 Jackson, Angela    W53                         10.89m   35-08.75 
      9.49m  10.09m  10.69m  10.89m      
  2   110 Baker, Julie       W53                          9.23m   30-03.50 
      FOUL  9.23m  8.50m  PASS      
 
W55 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   104 Amarasekara, Veron W55                         10.68m   35-00.50 
      9.19m  10.03m  9.84m  10.68m       
  2   113 Barrow-Smith, Wend W57                         10.49m   34-05.00 
      10.49m  10.14m  10.05m  FOUL      
  3   271 Polk Withers, Sani W57                          8.48m   27-10.00 
      8.48m  7.84m  8.13m  7.87m      
  4   254 Murfitt, Anne      W57                          6.88m   22-07.00 
      6.15m  6.88m  6.78m  6.22m       
  4   208 Jones, Jennifer    W56                          6.88m   22-07.00 
      6.49m  6.30m  6.80m  6.88m      
 
W60 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   159 Dunton, Linn       W60                         10.14m   33-03.25 
      10.13m  10.13m  10.14m  10.10m      
  2   109 Austin, Janita     W62                          9.42m   30-11.00 
      8.59m  9.06m  9.42m  9.03m      
  3   146 Cohn, Linda        W64                          9.18m   30-01.50 
      9.18m  8.96m  9.17m  9.09m      
  4   216 Kirkpatrick, Yvonn W62                          8.65m   28-04.50 
      8.06m  8.65m  7.87m  8.04m      
  5   144 Clark, Clovis      W61                          8.61m   28-03.00 
      7.80m  8.20m  8.61m  8.13m      
  6   162 Evans, Eleanor     W64                          6.70m   21-11.75 
      FOUL  6.39m  5.87m  6.70m      
 
W65 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   186 Hafner, Mary       W68                          5.28m   17-04.00 
      5.12m  4.86m  5.28m  5.24m      
  2   259 Nesterenko, Louise W66                          5.27m   17-03.50 
      5.21m  5.27m  FOUL  5.24m      
 
W75 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   203 Janne, Dee Anne    W79                          5.30m   17-04.75 
      5.04m  4.98m  4.96m  5.30m      
 
W85 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   194 Hines, Mary        W87                          5.93m   19-05.50 
      5.59m  5.05m  5.59m  5.93m       
 
W90 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   320 Valien, Johnnye    W91                          4.90m   16-01.00 
      3.99m  4.15m  4.69m  4.90m       
 
M50 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   121 Berthoud, Randy    M51                         11.58m   38-00.00 
      FOUL  10.80m  11.06m  11.58m      
  2   293 Shell, Bradley     M52                         11.56m   37-11.25 
      10.87m  10.97m  11.56m  11.34m      
  3   236 MacDonald, Darin   M51                         11.08m   36-04.25 
      11.01m  10.98m  11.08m  10.86m      
 
M55 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   195 Holden, Gregory    M58                         13.79m   45-03.00 
      13.16m  13.79m  13.79m  13.67m       
  2   102 Allaire, John      M57                         11.79m   38-08.25 
      11.26m  11.28m  11.79m  11.46m      
  3   147 Colasito, James    M56                         10.86m   35-07.75 
      10.53m  10.40m  10.60m  10.86m      
  4   282 Sablay, Kenneth    M56                         10.21m   33-06.00 
      8.86m  9.72m  9.73m  10.21m      
 
M60 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   153 Deady, Michael     M63                         12.79m   41-11.50 
      FOUL  FOUL  12.79m  FOUL       
  2   232 Lloyd, Daniel      M63                         12.76m   41-10.50 
      12.42m  12.68m  12.72m  12.76m        
  3   189 Hays, Jack         M62                         11.84m   38-10.25 
      10.85m  11.84m  FOUL  11.56m       
  4   270 Pirrone, Douglas   M61                          8.22m   26-11.75 
      7.88m  8.21m  8.19m  8.22m       
  5   114 Bauer, Allen       M61                          7.56m   24-09.75 
      7.56m    x             
 
M65 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   190 Hearn, Edward      M67                         12.49m   40-11.75 
      12.49m  12.44m  11.97m  12.41m       
  2   295 Shissler, William  M66                          6.47m   21-02.75 
      5.70m  FOUL  FOUL  6.47m       
 
M70 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   188 harvey, william    M71                         14.38m   47-02.25 
      13.68m  13.30m  FOUL  14.38m      
  2   336 Wuest, Gary        M70                         11.34m   37-02.50 
      10.88m  11.08m  FOUL  11.34m      
  3   338 Onorato, Frank     M71                         10.76m   35-03.75 
      9.17m  10.18m  10.76m  9.79m       
  4   127 Breese, Lew        M70                         10.43m   34-02.75 
      9.39m  9.47m  9.74m  10.43m      
  5   327 White, Jack        M74                         10.16m   33-04.00 
      10.16m  10.06m  FOUL  FOUL      
  6   305 Steusel, Paul      M73                          9.21m   30-02.75 
      8.87m  8.41m  8.43m  9.21m       
  7   180 Gortat, Sheldon    M72                          9.18m   30-01.50 
      8.85m  8.13m  9.04m  9.18m      
  8   117 Beard, Joe         M72                          9.16m   30-00.75 
      8.26m  8.68m  9.16m  8.45m      
  9   111 Baker, Kenneth     M73                          8.80m   28-10.50 
      8.62m  8.58m  8.80m  FOUL      
 10   239 Martin, Louis Jean M73                          6.98m   22-11.00 
      5.93m  5.60m  6.98m  FOUL      
 
M75 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   199 Hurlbert, Ken      M77                         10.84m   35-06.75 
      10.06m  FOUL  10.52m  10.84m      
  2   141 Champion, Marvin   M78                          9.60m   31-06.00 
      9.13m  7.40m  9.60m  FOUL      
  3   107 Ashbaugh, Richard  M78                          9.19m   30-02.00 
      FOUL  9.19m  FOUL  8.39m      
  4   244 Meyer, Alex        M75                          9.17m   30-01.00 
      8.20m  8.86m  9.14m  9.17m      
  5   276 Reiche, Ralph      M79                          8.33m   27-04.00 
      7.49m  7.70m  7.63m  8.33m      
  6   197 Hunter, Fred       M79                          7.94m   26-00.75 
      7.38m  FOUL  7.58m  7.94m       
  7   227 Lindsey, Kenneth   M75                          7.68m   25-02.50 
      7.30m  7.52m  7.68m  7.53m      
  8   250 Morris, Ronald     M75                          5.70m   18-08.50 
      5.38m  FOUL  5.60m  5.70m      
 
M80 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   120 Bergfeldt, Bob     M80                         11.11m   36-05.50 
      11.11m  FOUL  FOUL  FOUL       
  2   303 Steinman, John     M80                          9.95m   32-07.75 
      9.69m  9.95m  9.90m  9.76m       
  3   178 ginsburg, marvin   M80                          9.90m   32-05.75 
      9.90m  9.70m  9.78m  9.52m       
  4   261 Nickelson, James   M84                          9.55m   31-04.00 
      FOUL  9.55m  8.77m  8.14m       
  5   204 Janne, Jack        M82                          8.28m   27-02.00 
      7.91m  8.28m  7.67m  8.20m       
 
M85 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   315 Thompson, Robert   M87                          5.47m   17-11.50 
      5.47m    x             
 
W50 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   201 Jackson, Angela    W53                         32.10m     105-04 
      30.01m  FOUL  31.25m  32.10m       
 
W55 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   113 Barrow-Smith, Wend W57                         26.73m      87-08 
      25.39m  26.55m  26.73m  26.12m      
  2   271 Polk Withers, Sani W57                         23.19m      76-01 
      20.84m  23.19m  21.36m  21.92m      
  3   254 Murfitt, Anne      W57                         17.72m      58-02 
      16.34m  17.19m  17.72m  16.75m      
 
W60 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   159 Dunton, Linn       W60                         26.35m      86-05 
      26.00m  26.24m  25.65m  26.35m      
  2   109 Austin, Janita     W62                         24.06m      78-11 
      23.51m  24.06m  23.12m  23.25m      
  3   216 Kirkpatrick, Yvonn W62                         22.81m      74-10 
      22.27m  22.29m  19.84m  22.81m      
  4   146 Cohn, Linda        W64                         20.07m      65-10 
      20.07m  FOUL  PASS  PASS      
  5   265 Obrien, Sandra     W63                         11.36m      37-03 
      10.32m  11.36m  10.87m  FOUL      
 
W65 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   259 Nesterenko, Louise W66                         15.31m      50-03 
      13.88m  13.31m  15.31m  15.10m      
  2   186 Hafner, Mary       W68                         12.11m      39-09 
      9.75m  11.46m  12.11m  12.02m      
 
W75 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   203 Janne, Dee Anne    W79                         11.62m      38-01 
      11.20m  FOUL  11.62m  11.49m       
 
M50 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   293 Shell, Bradley     M52                         36.40m     119-05 
      35.90m  36.40m  36.00m  35.45m      
  2   209 Jones, Mark        M54                         26.94m      88-05 
      26.94m  26.68m  25.41m  FOUL      
 
M55 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   195 Holden, Gregory    M58                         34.32m     112-07 
      34.32m  PASS  FOUL  PASS      
  2   102 Allaire, John      M57                         29.77m      97-08 
      21.39m  29.77m  26.66m  FOUL      
  3   147 Colasito, James    M56                         28.10m      92-02 
      23.18m  25.34m  28.10m  25.99m      
  4   285 Sanchez, Eduardo L M59                         23.60m      77-05 
      23.60m  FOUL  23.33m  FOUL      
 
M60 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   169 Fruguglietti, Ralp M61                         54.73m     179-07 
      54.73m  FOUL  51.57m  53.51m      
  2   136 Burton, Ray        M61                         47.38m     155-05 
      FOUL  42.20m  42.25m  47.38m      
  3   153 Deady, Michael     M63                         45.64m     149-09 
      45.64m  40.60m  44.37m  43.47m      
  4   196 Hollan, Marvin     M63                         41.26m     135-04 
      40.87m  39.62m  40.49m  41.26m      
  5   323 Watson, Richard    M64                         37.00m     121-05 
      FOUL  FOUL  29.74m  37.00m      
  6   277 Renner, Wayne      M64                         34.61m     113-06 
      32.15m  32.26m  31.97m  34.61m      
  7   232 Lloyd, Daniel      M63                         34.48m     113-01 
      34.48m  34.36m  33.20m  FOUL      
  8   129 Broadus, Frank     M61                         34.34m     112-08 
      34.34m  FOUL  33.84m  32.53m      
  9   270 Pirrone, Douglas   M61                         28.28m      92-09 
      28.28m  FOUL  FOUL  FOUL      
 10   319 Tsuji, Ed          M61                         25.54m      83-09 
      FOUL  23.54m  25.54m  25.30m       
 11   114 Bauer, Allen       M61                         24.13m      79-02 
      24.13m  PASS  PASS  PASS       
 
M65 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   190 Hearn, Edward      M67                         35.44m     116-03 
      32.45m  33.94m  FOUL  35.44m      
  2   143 Christensen, Kevin M65                         28.44m      93-04 
      27.93m  26.27m  FOUL  28.44m      
  3   290 Schuster, Neal     M68                         25.56m      83-10 
      22.86m  21.17m  FOUL  25.56m      
  4   295 Shissler, William  M66                         20.61m      67-07 
      15.77m  19.95m  FOUL  20.61m      
 
M70 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   219 Konen, Hank        M70                         37.86m     124-02 
      27.60m  37.86m  31.96m  32.45m      
  2   188 harvey, william    M71                         35.32m     115-10 
      34.92m  33.88m  35.32m  FOUL       
  3   166 Foster, Bruce      M71                         34.49m     113-02 
      32.14m  34.49m  FOUL  33.67m      
  4   336 Wuest, Gary        M70                         33.41m     109-07 
      33.29m  FOUL  FOUL  33.41m      
  5   111 Baker, Kenneth     M73                         25.25m      82-10 
      25.25m  FOUL  FOUL  FOUL      
  6   152 Damschen, Ronald   M73                         24.11m      79-01 
      FOUL  FOUL  23.30m  24.11m      
  7   305 Steusel, Paul      M73                         21.98m      72-01 
      20.65m  19.70m  20.11m  21.98m      
  8   180 Gortat, Sheldon    M72                         21.88m      71-09 
      21.74m  21.88m  FOUL  FOUL      
  9   117 Beard, Joe         M72                         21.21m      69-07 
      20.55m  21.21m  FOUL  FOUL      
 10   239 Martin, Louis Jean M73                         16.47m      54-00 
      FOUL  FOUL  16.47m  FOUL      
 --   262 North, Michael     M70                           FOUL            
      FOUL  PASS  PASS  PASS      
 
M75 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   272 Pratt, Larry       M75                         36.18m     118-08 
      35.60m  36.04m  32.01m  36.18m       
  2   197 Hunter, Fred       M79                         23.68m      77-08 
      19.94m  FOUL  23.68m  FOUL      
  3   107 Ashbaugh, Richard  M78                         19.70m      64-07 
      18.98m  18.13m  19.70m  FOUL      
  4   276 Reiche, Ralph      M79                         18.23m      59-10 
      FOUL  16.57m  16.93m  18.23m      
 
M80 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   120 Bergfeldt, Bob     M80                         33.05m     108-05 
      31.70m  32.92m  33.05m  PASS      
  2   303 Steinman, John     M80                         22.75m      74-08 
      19.61m  22.75m  FOUL  21.30m      
  3   246 Miller, Don        M80                         22.47m      73-09 
      FOUL  21.74m  21.89m  22.47m      
  4   178 ginsburg, marvin   M80                         20.63m      67-08 
      17.84m  18.93m  19.81m  20.63m      
  5   261 Nickelson, James   M84                         19.60m      64-04 
      19.60m  19.50m  18.76m  FOUL      
  6   204 Janne, Jack        M82                         19.23m      63-01 
      17.19m  18.15m  18.53m  19.23m      
 
M85 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   315 Thompson, Robert   M87                         14.41m      47-03 
      14.41m  13.31m  PASS  PASS       
 
W55 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   254 Murfitt, Anne      W57                         21.32m      69-11 
      20.52m  19.55m  FOUL  21.32m      
  2   271 Polk Withers, Sani W57                         20.97m      68-09 
      20.33m  20.97m  18.80m  20.53m      
 
W60 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   159 Dunton, Linn       W60                         35.02m     114-11 
      FOUL  32.47m  35.02m  31.75m      
  2   144 Clark, Clovis      W61                         33.37m     109-06 
      31.97m  31.33m  32.74m  33.37m      
  3   216 Kirkpatrick, Yvonn W62                         25.67m      84-03 
      22.62m  24.23m  23.47m  25.67m      
 
W65 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   179 Glass, LaTanya     W69                         17.08m      56-00 
      FOUL  15.98m  17.08m  17.01m      
  2   259 Nesterenko, Louise W66                         16.64m      54-07 
      14.33m  13.89m  16.64m  15.71m      
  3   186 Hafner, Mary       W68                         15.80m      51-10 
      13.99m  14.07m  15.48m  15.80m      
 
W70 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   198 Hunter, Patricia   W74                         18.87m      61-11 
      18.87m  16.66m  18.00m  18.54m      
 
W75 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   203 Janne, Dee Anne    W79                         12.73m      41-09 
      12.73m  FOUL  11.63m  PASS       
 
M54&U Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   293 Shell, Bradley     M52                         29.68m      97-04 
      27.51m  26.14m  27.73m  29.68m      
 
M55 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   263 Noyes, Edward      M55                         48.53m     159-03 
      47.41m  48.53m  FOUL  FOUL      
 
M60 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   136 Burton, Ray        M61                         54.84m     179-11 
      53.28m  52.95m  54.84m  PASS      
  2   129 Broadus, Frank     M61                         42.70m     140-01 
      42.14m  4.59m  42.70m  FOUL      
  3   323 Watson, Richard    M64                         38.92m     127-08 
      33.00m  38.66m  6.69m  38.92m      
  4   277 Renner, Wayne      M64                         31.58m     103-07 
      30.36m  31.58m  FOUL  31.18m      
  5   242 McLawhorn, David   M62                         25.94m      85-01 
      23.04m  24.93m  25.05m  25.94m      
  6   270 Pirrone, Douglas   M61                         23.30m      76-05 
      23.30m  19.60m  FOUL  19.33m      
 
M65 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   274 Ray, Craig         M66                         21.88m      71-09 
      21.88m  2.78m  FOUL  PASS      
 
M70 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   219 Konen, Hank        M70                         55.10m     180-09 
      51.69m  55.10m  FOUL  FOUL       
  2   127 Breese, Lew        M70                         31.57m     103-07 
      FOUL  26.34m  31.57m  28.14m      
  3   336 Wuest, Gary        M70                         31.03m     101-10 
      31.03m  30.80m  30.16m  30.55m       
  4   117 Beard, Joe         M72                         21.56m      70-09 
      21.41m  19.32m  21.56m  18.99m      
  5   305 Steusel, Paul      M73                         21.22m      69-07 
      20.24m  FOUL  20.07m  21.22m      
 
M75 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   197 Hunter, Fred       M79                         23.53m      77-02 
      21.90m  22.88m  23.53m  FOUL      
 
M80 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   246 Miller, Don        M80                         27.48m      90-02 
      27.48m  27.28m  26.81m  26.23m      
  2   204 Janne, Jack        M82                         20.90m      68-07 
      20.90m  19.31m  19.50m  20.34m      
 
W55 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   151 Dabrowski, Barbara W59                         33.52m     110-00 
      30.51m  30.92m  33.52m  32.23m       
  2   271 Polk Withers, Sani W57                         20.06m      65-10 
      FOUL  19.41m  20.06m  19.66m       
  3   254 Murfitt, Anne      W57                         15.04m      49-04 
      15.04m  14.25m  14.33m  13.66m      
 
W60 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   146 Cohn, Linda        W64                         33.42m     109-08 
      FOUL  33.42m  31.49m  FOUL      
  2   159 Dunton, Linn       W60                         31.51m     103-04 
      29.45m  31.51m  29.51m  29.80m      
  3   216 Kirkpatrick, Yvonn W62                         15.31m      50-03 
      FOUL  15.05m  15.31m  13.94m      
 
W65 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   259 Nesterenko, Louise W66                         13.11m      43-00 
      13.11m  12.34m  12.03m  11.48m      
  2   186 Hafner, Mary       W68                         10.90m      35-09 
      FOUL  9.78m  10.45m  10.90m      
 
W75 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   203 Janne, Dee Anne    W79                          9.25m      30-04 
      9.25m  8.96m  FOUL  FOUL       
 
W80 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   264 Obera, Irene R     W83                         10.60m      34-09 
      10.09m  FOUL  10.60m  FOUL       
 
W90 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   320 Valien, Johnnye    W91                          9.98m      32-09 
      FOUL  9.98m  9.31m  9.93m      
 
M50 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   209 Jones, Mark        M54                         35.11m     115-02 
      30.98m  33.61m  35.11m  33.70m      
  2   293 Shell, Bradley     M52                         33.22m     109-00 
      33.22m  FOUL  FOUL  FOUL      
 
M55 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   238 Marchand, Edouard  M57                         34.99m     114-09 
      32.74m  34.99m  32.42m  31.60m      
 
M60 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   187 Hamel, David       M63                         44.33m     145-05 
      43.19m  44.33m  43.24m  42.64m       
  2   278 Rivero, Mark       M61                         40.15m     131-09 
      40.15m  39.80m  37.28m  37.34m      
  3   189 Hays, Jack         M62                         38.72m     127-00 
      37.42m  34.44m  38.72m  38.63m      
  4   164 Finkbeiner, Michae M62                         38.43m     126-01 
      38.43m  FOUL  FOUL  FOUL      
  5   323 Watson, Richard    M64                         32.91m     108-00 
      28.10m  31.64m  32.18m  32.91m       
  6   277 Renner, Wayne      M64                         29.44m      96-07 
      FOUL  29.44m  28.40m  26.52m       
  7   242 McLawhorn, David   M62                         27.97m      91-09 
      26.74m  25.85m  25.43m  27.97m      
  8   114 Bauer, Allen       M61                         17.21m      56-05 
      FOUL  17.21m  PASS  PASS      
 
M65 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   190 Hearn, Edward      M67                         42.17m     138-04 
      38.00m  41.95m  41.31m  42.17m       
  2   294 sheridan, joe      M69                         37.50m     123-00 
      FOUL  FOUL  37.50m  36.31m      
  3   143 Christensen, Kevin M65                         33.17m     108-10 
      32.96m  FOUL  31.58m  33.17m       
  4   172 Gast, Monte        M69                         25.80m      84-08 
      24.78m  FOUL  25.80m  5.57m      
 
M70 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   336 Wuest, Gary        M70                         38.97m     127-10 
      FOUL  34.42m  35.96m  38.97m       
  2   257 Nelson, Gary       M72                         26.35m      86-05 
      26.35m  25.55m  FOUL  25.46m      
  3   131 Brown, James       M73                         24.86m      81-07 
      24.86m  22.83m  FOUL  24.46m      
  4   127 Breese, Lew        M70                         24.50m      80-04 
      FOUL  20.43m  24.50m  FOUL      
  5   117 Beard, Joe         M72                         24.06m      78-11 
      19.88m  21.90m  24.06m  22.38m      
  6   111 Baker, Kenneth     M73                         23.67m      77-08 
      21.48m  23.63m  23.67m  23.35m      
  7   305 Steusel, Paul      M73                         22.46m      73-08 
      20.46m  FOUL  FOUL  22.46m      
  8   180 Gortat, Sheldon    M72                         15.58m      51-01 
      12.26m  14.35m  15.58m  13.45m      
 
M75 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   197 Hunter, Fred       M79                         18.93m      62-01 
      16.31m  17.87m  17.49m  18.93m      
 
M80 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   120 Bergfeldt, Bob     M80                         32.46m     106-06 
      32.46m  30.97m  32.12m  FOUL      
  2   246 Miller, Don        M80                         27.65m      90-08 
      25.70m  FOUL  26.56m  27.65m      
  3   204 Janne, Jack        M82                         20.01m      65-08 
      FOUL  18.22m  20.01m  FOUL      
 
M85 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   315 Thompson, Robert   M87                         13.09m      42-11 
      13.09m  FOUL  FOUL  FOUL      
 
W55 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   337 Dunton, Linn       W59                         10.73m   35-02.50 
      FOUL  10.73m  9.15m  FOUL      
  2   271 Polk Withers, Sani W57                          7.64m   25-00.75 
      7.48m  7.03m  7.31m  7.64m      
  3   254 Murfitt, Anne      W57                          6.25m   20-06.25 
      FOUL  FOUL  6.25m  FOUL      
 
W60 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   144 Clark, Clovis      W61                         12.41m   40-08.75 
      11.51m  11.92m  11.66m  12.41m      
  2   216 Kirkpatrick, Yvonn W62                          9.80m   32-02.00 
      9.80m  9.21m  9.14m  8.22m      
 
W65 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   186 Hafner, Mary       W68                          7.66m   25-01.75 
      6.35m  7.66m  6.27m  FOUL      
  2   259 Nesterenko, Louise W66                          7.09m   23-03.25 
      6.71m  6.96m  7.09m  6.78m      
 
M50 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   293 Shell, Bradley     M52                         13.53m   44-04.75 
      12.09m  13.53m  12.48m  FOUL      
 
M55 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   263 Noyes, Edward      M55                         16.08m   52-09.25 
      FOUL  15.90m  16.08m  15.47m      
 
M60 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   136 Burton, Ray        M61                         19.23m   63-01.25 
      18.89m  FOUL  18.87m  19.23m      
  2   129 Broadus, Frank     M61                         15.21m   49-11.00 
      14.68m  15.21m  14.77m  14.77m      
  3   323 Watson, Richard    M64                         12.89m   42-03.50 
      12.66m  12.89m  12.69m  FOUL      
  4   277 Renner, Wayne      M64                         11.46m   37-07.25 
      FOUL  11.36m  FOUL  11.46m       
 
M65 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   190 Hearn, Edward      M67                          8.07m   26-05.75 
      8.07m  PASS  PASS  PASS      
 
M70 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   336 Wuest, Gary        M70                         11.43m   37-06.00 
      11.43m  11.41m  11.21m  10.99m      
  2   127 Breese, Lew        M70                         11.38m   37-04.00 
      FOUL  11.38m  FOUL  10.56m      
  3   305 Steusel, Paul      M73                         10.35m   33-11.50 
      10.35m  9.39m  FOUL  10.26m      
  4   117 Beard, Joe         M72                          9.92m   32-06.50 
      8.85m  9.92m  PASS  PASS      
 
M75 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   197 Hunter, Fred       M79                          9.09m   29-10.00 
      8.91m  8.85m  9.09m  FOUL      
 
M80 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   246 Miller, Don        M80                         10.79m   35-05.00 
      10.79m  10.75m  10.49m  PASS      
 
W50 Other Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   318 Travella, Kim      W52                         29.00m   95-02.00 
      FOUL  27.00m  26.00m  29.00m      
 
W55 Other Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   151 Dabrowski, Barbara W59                         49.50m  162-05.00 
      39.50m  47.00m  45.50m  49.50m      
 
W60 Other Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   310 Sweat, Ann         W60                         27.00m   88-07.25 
      24.50m  24.50m  21.50m  27.00m      
 
W75 Other Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   203 Janne, Dee Anne    W79                         14.00m   45-11.50 
      13.00m  11.50m  14.00m  FOUL      
 
W85 Other Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   194 Hines, Mary        W87                         14.00m   45-11.50 
      12.00m  14.00m  13.50m  12.00m      
 
M50 Other Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   209 Jones, Mark        M54                         70.00m  229-08.25 
      62.50m  65.50m  66.50m  70.00m      
 
M55 Other Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   285 Sanchez, Eduardo L M59                         66.50m  218-02.50 
      61.50m  66.50m  FOUL  65.50m      
 
M60 Other Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   278 Rivero, Mark       M61                         62.50m  205-01.00 
      54.50m  FOUL  62.50m  56.50m      
  2   189 Hays, Jack         M62                         54.50m  178-10.00 
      53.50m  51.50m  54.50m  PASS      
  3   297 Simek, Thomas      M64                         46.00m  150-11.25 
      42.00m  45.50m  46.00m  41.00m      
  4   114 Bauer, Allen       M61                         33.00m  108-03.50 
      25.50m  33.00m  31.50m  28.50m       
 
M65 Other Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   190 Hearn, Edward      M67                         54.50m  178-10.00 
      50.50m  54.50m  FOUL  52.50m       
  2   329 willis, bobby      M68                         27.00m   88-07.25 
      19.50m  27.00m  23.00m         
 
M70 Other Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   131 Brown, James       M73                         52.50m  172-03.25 
      47.50m  51.00m  49.00m  52.50m      
  2   117 Beard, Joe         M72                         36.50m  119-09.25 
      31.00m  30.50m  36.50m  34.50m      
  3   152 Damschen, Ronald   M73                         35.00m  114-10.25 
      30.00m  33.00m  31.00m  35.00m      
  4   111 Baker, Kenneth     M73                         32.50m  106-07.75 
      31.00m  32.50m  30.50m  30.50m      
 
M75 Other Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   276 Reiche, Ralph      M79                         32.50m  106-07.75 
      26.50m  31.50m  29.00m  32.50m      
 
W54&U Shot Put Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   269 Pikula, Ellen      W53                          8.31m   27-03.25    560
      7.60m  7.58m  8.31m            
 
W55 Shot Put Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   337 Dunton, Linn       W59                         10.45m   34-03.50    815
      9.81m  10.45m  9.67m            
  2   271 Polk Withers, Sani W57                          7.87m   25-10.00    581
      7.63m  7.87m  7.56m            
  3   254 Murfitt, Anne      W57                          6.76m   22-02.25    481
      6.02m  6.12m  6.76m            
 
W60 Shot Put Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   146 Cohn, Linda        W64                          9.58m   31-05.25    819
      9.35m  8.86m  9.58m            
  2   144 Clark, Clovis      W61                          8.48m   27-10.00    709
      7.68m  FOUL  8.48m            
  3   216 Kirkpatrick, Yvonn W62                          8.02m   26-03.75    664
      7.90m  7.15m  8.02m            
 
W65 Shot Put Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   259 Nesterenko, Louise W66                          5.53m   18-01.75    475
      5.53m  5.25m  5.36m            
  2   186 Hafner, Mary       W68                          5.26m   17-03.25    447
      5.26m  5.09m  5.10m            
 
W70 Shot Put Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   198 Hunter, Patricia   W74                          5.08m   16-08.00    492
      5.08m  4.96m  4.93m            
 
W75 Shot Put Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   203 Janne, Dee Anne    W79                          5.20m   17-00.75    498
      4.57m  4.88m  5.20m            
 
M54&U Shot Put Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   293 Shell, Bradley     M52                         11.34m   37-02.50    685
      10.94m  11.34m  10.85m            
 
M55 Shot Put Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   288 Schaeffer, Russell M56                         10.21m   33-06.00    665
      9.01m  10.21m  FOUL            
 
M60 Shot Put Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   323 Watson, Richard    M64                          9.94m   32-07.50    631
      9.84m  9.63m  9.94m            
  2   242 McLawhorn, David   M62                          9.40m   30-10.25    590
      8.65m  9.40m  9.03m            
 
M70 Shot Put Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   336 Wuest, Gary        M70                         10.94m   35-10.75    728
      9.10m  10.54m  10.94m            
  2   226 Lemire, Stefan     M70                          9.91m   32-06.25    648
      9.58m  9.83m  9.91m            
  3   127 Breese, Lew        M70                          9.84m   32-03.50    643
      9.84m  9.56m  9.77m            
  4   117 Beard, Joe         M72                          8.94m   29-04.00    572
      8.94m  8.06m  8.73m            
  5   305 Steusel, Paul      M73                          8.77m   28-09.25    560
      8.77m  8.33m  8.49m            
 
M75 Shot Put Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   244 Meyer, Alex        M75                          8.81m   28-11.00    626
      8.30m  8.72m  8.81m            
  2   197 Hunter, Fred       M79                          7.32m   24-00.25    500
      6.97m  7.26m  7.32m            
 
M80 Shot Put Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   120 Bergfeldt, Bob     M80                         11.06m   36-03.50    891
      10.35m  11.06m  FOUL            
  2   246 Miller, Don        M80                          8.86m   29-01.00    687
      8.13m  8.69m  8.86m            
  3   204 Janne, Jack        M82                          8.08m   26-06.25    616
      7.61m  8.08m  7.72m            
 
W54&U Discus Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   269 Pikula, Ellen      W53                         22.00m      72-02    441
      22.00m  FOUL  18.90m            
 
W55 Discus Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   337 Dunton, Linn       W59                         25.29m      83-00    585
      FOUL  25.29m  23.11m            
  2   271 Polk Withers, Sani W57                         22.44m      73-07    506
      22.44m  21.33m  21.61m            
  3   254 Murfitt, Anne      W57                         17.21m      56-05    365
      16.59m  17.21m  17.09m            
 
W60 Discus Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   146 Cohn, Linda        W64                         23.80m      78-01    615
      23.80m  22.28m  19.75m            
  2   216 Kirkpatrick, Yvonn W62                         21.52m      70-07    545
      21.52m  FOUL  FOUL            
  3   144 Clark, Clovis      W61                         21.13m      69-04    533
      21.13m  19.55m  18.17m            
 
W65 Discus Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   259 Nesterenko, Louise W66                         14.87m      48-09    400
      14.10m  14.87m  13.87m            
  2   186 Hafner, Mary       W68                         11.79m      38-08    298
      FOUL  11.79m  11.56m            
 
W70 Discus Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   198 Hunter, Patricia   W74                         12.69m      41-08    389
      11.81m  12.46m  12.69m            
 
W75 Discus Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   203 Janne, Dee Anne    W79                         10.60m      34-09    329
      FOUL  FOUL  10.60m            
 
M54&U Discus Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   293 Shell, Bradley     M52                         36.41m     119-05    608
      34.24m  36.41m  FOUL            
 
M55 Discus Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   288 Schaeffer, Russell M56                         28.68m      94-01    501
      28.01m  28.68m  FOUL            
 
M60 Discus Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   323 Watson, Richard    M64                         33.62m     110-04    578
      FOUL  26.16m  33.62m            
  2   242 McLawhorn, David   M62                         29.82m      97-10    498
      29.82m  FOUL  24.24m            
 
M70 Discus Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   336 Wuest, Gary        M70                         35.49m     116-05    774
      35.49m  33.44m  30.99m            
  2   226 Lemire, Stefan     M70                         29.98m      98-04    630
      29.98m  23.34m  FOUL            
  3   117 Beard, Joe         M72                         24.57m      80-07    492
      21.07m  21.36m  24.57m            
  4   127 Breese, Lew        M70                         22.12m      72-07    431
      21.95m  22.12m  FOUL            
  5   305 Steusel, Paul      M73                         19.50m      64-00    366
      FOUL  19.50m  FOUL            
 
M75 Discus Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   244 Meyer, Alex        M75                         23.34m      76-07    533
      21.49m  22.65m  23.34m            
  2   197 Hunter, Fred       M79                         22.47m      73-09    508
      22.47m  FOUL  22.44m            
 
M80 Discus Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   120 Bergfeldt, Bob     M80                         32.46m     106-06    941
      32.46m  FOUL  FOUL            
  2   246 Miller, Don        M80                         22.78m      74-09    613
      22.78m  21.40m  19.93m            
  3   204 Janne, Jack        M82                         18.61m      61-01    476
      16.46m  18.20m  18.61m            
 
W54&U Hammer Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   269 Pikula, Ellen      W53                         22.09m      72-06    458
      FOUL  21.55m  22.09m            
 
W55 Hammer Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   337 Dunton, Linn       W59                         33.24m     109-01    854
      33.24m  FOUL  FOUL            
  2   254 Murfitt, Anne      W57                         21.48m      70-06    494
      21.48m  20.65m  FOUL            
  3   271 Polk Withers, Sani W57                         19.77m      64-10    442
      18.15m  19.77m  18.17m            
 
W60 Hammer Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   144 Clark, Clovis      W61                         30.71m     100-09    869
      29.43m  30.71m  29.28m            
  2   216 Kirkpatrick, Yvonn W62                         23.48m      77-00    624
      21.57m  23.48m  FOUL            
  3   146 Cohn, Linda        W64                         19.40m      63-08    488
      18.82m  19.40m  18.78m            
 
W65 Hammer Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   259 Nesterenko, Louise W66                         16.18m      53-01    441
      15.67m  16.18m  14.60m            
  2   186 Hafner, Mary       W68                         14.32m      47-00    373
      14.13m  13.87m  14.32m            
 
W70 Hammer Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   198 Hunter, Patricia   W74                         19.29m      63-03    644
      19.29m  19.07m  18.11m            
 
W75 Hammer Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   203 Janne, Dee Anne    W79                         12.47m      40-11    356
      12.47m  12.00m  11.59m            
 
M54&U Hammer Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   293 Shell, Bradley     M52                         27.11m      88-11    385
      26.08m  27.11m  23.41m            
 
M55 Hammer Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   288 Schaeffer, Russell M56                         27.28m      89-06    445
      24.22m  27.21m  27.28m            
 
M60 Hammer Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   323 Watson, Richard    M64                         36.86m     120-11    647
      36.86m  35.30m  35.99m            
  2   242 McLawhorn, David   M62                         26.29m      86-03    421
      22.37m  25.61m  26.29m            
 
M70 Hammer Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   336 Wuest, Gary        M70                         30.65m     100-07    586
      30.18m  29.98m  30.65m            
  2   127 Breese, Lew        M70                         30.20m      99-01    575
      27.99m  29.00m  30.20m            
  3   117 Beard, Joe         M72                         21.41m      70-03    368
      FOUL  21.08m  21.41m            
  4   305 Steusel, Paul      M73                         21.18m      69-06    363
      21.18m  FOUL  18.54m            
  5   226 Lemire, Stefan     M70                         16.11m      52-10    245
      FOUL  FOUL  16.11m            
 
M75 Hammer Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   197 Hunter, Fred       M79                         22.65m      74-04    469
      20.60m  21.74m  22.65m            
  2   244 Meyer, Alex        M75                         20.06m      65-10    400
      19.98m  19.05m  20.06m            
 
M80 Hammer Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   120 Bergfeldt, Bob     M80                         34.27m     112-05    908
      29.88m  34.27m  FOUL            
  2   246 Miller, Don        M80                         27.60m      90-07    701
      27.47m  27.60m  27.10m            
  3   204 Janne, Jack        M82                         19.43m      63-09    451
      19.00m  19.24m  19.43m            
 
W54&U Javelin Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   269 Pikula, Ellen      W53                         17.49m      57-04    345
      17.49m  16.10m  16.69m            
 
W55 Javelin Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   337 Dunton, Linn       W59                         31.17m     102-03    766
      30.31m  FOUL  31.17m            
  2   271 Polk Withers, Sani W57                         20.35m      66-09    467
      18.73m  20.35m  FOUL            
  3   254 Murfitt, Anne      W57                         13.84m      45-05    290
      13.18m  13.84m  FOUL            
 
W60 Javelin Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   146 Cohn, Linda        W64                         35.02m     114-11    985
      32.35m  33.90m  35.02m            
  2   144 Clark, Clovis      W61                         20.37m      66-10    530
      14.41m  16.45m  20.37m            
  3   216 Kirkpatrick, Yvonn W62                         15.06m      49-05    369
      14.91m  15.06m  FOUL            
 
W65 Javelin Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   259 Nesterenko, Louise W66                         13.23m      43-05    364
      12.13m  13.23m  11.26m            
  2   186 Hafner, Mary       W68                         10.01m      32-10    255
      9.93m  9.03m  10.01m            
 
W70 Javelin Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   198 Hunter, Patricia   W74                         12.92m      42-05    422
      11.85m  11.04m  12.92m            
 
W75 Javelin Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   203 Janne, Dee Anne    W79                          9.92m      32-06    338
      9.92m  9.16m  9.58m            
 
M54&U Javelin Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   293 Shell, Bradley     M52                         32.55m     106-09    442
      FOUL  32.47m  32.55m            
 
M55 Javelin Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   288 Schaeffer, Russell M56                         37.91m     124-04    599
      37.91m  33.17m  34.34m            
 
M60 Javelin Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   323 Watson, Richard    M64                         34.87m     114-05    578
      34.87m  FOUL  33.46m            
  2   242 McLawhorn, David   M62                         24.97m      81-11    374
      24.97m  FOUL  24.82m            
 
M70 Javelin Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   336 Wuest, Gary        M70                         37.25m     122-02    777
      FOUL  31.69m  37.25m            
  2   127 Breese, Lew        M70                         26.13m      85-09    499
      18.04m  25.26m  26.13m            
  3   226 Lemire, Stefan     M70                         23.80m      78-01    442
      FOUL  23.80m  FOUL            
  4   117 Beard, Joe         M72                         23.13m      75-11    426
      23.13m  21.79m  FOUL            
  5   305 Steusel, Paul      M73                         17.59m      57-08    293
      17.59m  FOUL  FOUL            
 
M75 Javelin Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   244 Meyer, Alex        M75                         20.94m      68-08    437
      FOUL  20.90m  20.94m            
  2   197 Hunter, Fred       M79                         16.45m      54-00    315
      14.49m  15.51m  16.45m            
 
M80 Javelin Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   120 Bergfeldt, Bob     M80                         32.57m     106-10    863
      28.71m  32.05m  32.57m            
  2   246 Miller, Don        M80                         25.58m      83-11    642
      25.58m  24.55m  24.08m            
  3   204 Janne, Jack        M82                         20.68m      67-10    490
      18.56m  20.37m  20.68m            
 
W54&U Weight Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   269 Pikula, Ellen      W53                          8.83m   28-11.75    519
      8.16m  8.31m  8.83m            
 
W55 Weight Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   337 Dunton, Linn       W59                         10.39m   34-01.25    703
      9.61m  10.39m  10.20m            
  2   271 Polk Withers, Sani W57                          7.82m   25-08.00    499
      7.82m  7.48m  7.48m            
  3   254 Murfitt, Anne      W57                          6.99m   22-11.25    433
      6.99m  6.46m  6.52m            
 
W60 Weight Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   144 Clark, Clovis      W61                         11.52m   37-09.50    735
      10.81m  11.38m  11.52m            
  2   146 Cohn, Linda        W64                         10.13m   33-03.00    631
      9.16m  9.25m  10.13m            
  3   216 Kirkpatrick, Yvonn W62                          9.72m   31-10.75    601
      8.64m  9.72m  9.32m            
 
W65 Weight Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   259 Nesterenko, Louise W66                          7.11m   23-04.00    457
      7.11m  5.94m  FOUL            
  2   186 Hafner, Mary       W68                          7.01m   23-00.00    450
      7.01m  6.49m  6.90m            
 
W70 Weight Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   198 Hunter, Patricia   W74                          7.92m   26-00.00    591
      FOUL  7.92m  7.00m            
 
W75 Weight Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   203 Janne, Dee Anne    W79                          5.67m   18-07.25    366
      5.57m  5.67m  5.18m            
 
M54&U Weight Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   293 Shell, Bradley     M52                         11.39m   37-04.50    561
      11.39m  FOUL  FOUL            
 
M55 Weight Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   288 Schaeffer, Russell M56                         11.25m   36-11.00    599
      FOUL  10.97m  11.25m            
 
M60 Weight Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   323 Watson, Richard    M64                         13.21m   43-04.25    665
      12.25m  12.63m  13.21m            
  2   242 McLawhorn, David   M62                         10.68m   35-00.50    515
      9.60m  10.68m  10.49m            
 
M70 Weight Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   127 Breese, Lew        M70                         11.71m   38-05.00    641
      11.71m  FOUL  FOUL            
  2   336 Wuest, Gary        M70                         11.11m   36-05.50    602
      11.11m  10.49m  9.64m            
  3   226 Lemire, Stefan     M70                         10.57m   34-08.25    567
      9.99m  10.57m  9.95m            
  4   305 Steusel, Paul      M73                         10.21m   33-06.00    544
      8.79m  10.21m  FOUL            
  5   117 Beard, Joe         M72                         10.00m   32-09.75    531
      9.19m  10.00m  9.32m            
 
M75 Weight Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   244 Meyer, Alex        M75                          8.65m   28-04.50    487
      8.07m  8.65m  8.06m            
 --   197 Hunter, Fred       M79                           FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
M80 Weight Throw Throws Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   120 Bergfeldt, Bob     M80                         11.84m   38-10.25    760
      8.50m  11.84m  FOUL            
  2   246 Miller, Don        M80                         10.66m   34-11.75    672
      10.29m  9.99m  10.66m            
  3   204 Janne, Jack        M82                          9.59m   31-05.75    593
      9.11m  9.59m  9.54m            
 
W54&U Throws Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   269 Pikula, Ellen      W53                           2323  
 
W55 Throws Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   337 Dunton, Linn       W59                           3723  
  2   271 Polk Withers, Sani W57                           2495  
  3   254 Murfitt, Anne      W57                           2063  
 
W60 Throws Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   146 Cohn, Linda        W64                           3538  
  2   144 Clark, Clovis      W61                           3376  
  3   216 Kirkpatrick, Yvonn W62                           2803  
 
W65 Throws Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   259 Nesterenko, Louise W66                           2137  
  2   186 Hafner, Mary       W68                           1823  
 
W70 Throws Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   198 Hunter, Patricia   W74                           2538  
 
W75 Throws Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   203 Janne, Dee Anne    W79                           1887  
 
M54&U Throws Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   293 Shell, Bradley     M52                           2681  
 
M55 Throws Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   288 Schaeffer, Russell M56                           2809  
 
M60 Throws Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   323 Watson, Richard    M64                           3099  
  2   242 McLawhorn, David   M62                           2398  
 
M70 Throws Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   336 Wuest, Gary        M70                           3467  
  2   127 Breese, Lew        M70                           2789  
  3   226 Lemire, Stefan     M70                           2532  
  4   117 Beard, Joe         M72                           2389  
  5   305 Steusel, Paul      M73                           2126  
 
M75 Throws Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   244 Meyer, Alex        M75                           2483  
  2   197 Hunter, Fred       M79                           1792  
 
M80 Throws Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   120 Bergfeldt, Bob     M80                           4363  
  2   246 Miller, Don        M80                           3315  
  3   204 Janne, Jack        M82                           2626  
 
M50 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   252 Morrow, Art        M52                        9:15.94  
 
W55 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   268 Parrish-Kell, Bonn W57                       15:48.45  
 
W60 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   313 Tejeda, Jo         W60                        9:37.24  
  2   155 DeNoon, Sandra     W61                       10:35.12  
  3   310 Sweat, Ann         W60                       12:45.76  
  4   137 Butts, Karen       W63                       14:26.86  
 
M65 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   142 Charrois, Henry    M65                        8:00.95  
 --   329 willis, bobby      M68                            DNF   Bent Knee
 
W70 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   167 Frable, Kathleen   W71                       10:15.01  
 
M50 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   252 Morrow, Art        M52                       34:04.27  
 --   247 Mills, Steve       M54                             DQ   Bent Knee
 
W60 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   155 DeNoon, Sandra     W61                       38:47.34  
 
M65 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   142 Charrois, Henry    M65                       29:28.46  
 
M70 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   168 Frable, Norman     M71                       31:18.15  
 
W70 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   167 Frable, Kathleen   W71                       36:24.75  
  2   256 Nance, Sandy       W72                       52:22.03